Новини 2019-09-27 14:07

Міністр інфраструктури висловився проти припинення залізничного сполучення з РФ

Пасажирські перевезення Україна-Росія нібито одні з небагатьох прибуткових.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій виключив припинення залізничного сполучення з Росією. Про це у п’ятницю, 27 вересня, він сказав в інтерв'ю виданню «Економічна правда».

 

«У пасажирських перевезеннях ці рейси – одні з небагатьох, які є прибутковими. Більше того, у нас небагато сполучення. Ми просто створимо, напевно, додаткові перешкоди для громадян, які все одно вимушені їздити туди з різних причин. Так вони будуть їздити через Білорусь. Ми й так для економіки Білорусі вже гарні умови створили», - заявив Криклій.

 

Що стосується вантажних перевезень, то за 8 місяців 2019 року було перевезено 7,7 млн тонн вантажів, які прямували транзитом, і проїзна оплата становила 3,5 млрд гривень.

 

«У нас є так само і угоди, які не скасовані. У СОТ 5-та стаття говорить про те, що має відбуватися транзит, і жодна зі сторін-підписантів не має обмежувати це транзитне право або блокувати його. Тобто, якщо ми порушуємо правила СОТ, це треба вирішувати не тільки на українському рівні, а й на міжнародному. Інакше виходить, що ми втрачаємо свій транзитний потенціал і порушуємо частину угоди з СОТ», - розповів Криклій.

 

Щодо відновлення авіасполучення Україна-Росія Криклій заявив, що «поки що ця країна лишається агресором».

 

«Ми у стані війни і не хочеться повторень МН17. Це просто небезпечно для українців. Мені здається, треба мати якийсь суїцидальний настрій, щоб запропонувати відновлення цього авіасполучення», - повідомив міністр інфраструктури.

 

Нагадаємо, у 2018 році екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна готується припинити залізничне сполучення з Росією.

 

Міністерство інфраструктури направило документ про припинення транспортного сполучення з Росією на розгляд уряду.

схожі новини