Новини 2019-09-27 17:18

Рухані заявив, що США пропонували зняти всі санкції проти Ірану

Іранський президент був готовий до переговорів, але не в атмосфері «максимального тиску».

Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку представники США запропонували зняти всі санкції проти Ірану в обмін на переговори, але Тегеран відмовився. Про це йдеться у повідомленні від 27 вересня на офіційному сайті іранського президента.

 

За словами Рухані, на зустрічі з офіційними особами США наполягали представники Німеччини, Великобританії та Франції.

 

«Це було для обговорення, які санкції будуть скасовані, і вони (Сполучені Штати - Ред.) чітко заявили, що вони скасують всі санкції. Але проблема тут полягає в тому, що під санкціями та максимальним тиском, навіть якщо ми хочемо домовитися з американцями в рамках 5+1, ніхто не може передбачити кінець і результат переговорів», - заявив Рухані.

 

Нагадаємо, відносини між Тегераном і Вашингтоном загострилися з травня 2018 року. Тоді США в односторонньому порядку оголосили про вихід з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД). Угода мала гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх санкцій.

 

США відновили жорсткі санкції проти Ірану, зокрема повне ембарго на експорт іранської нафти. У відповідь Тегеран почав відмовлятися від зобов’язань.

 

Рухані навідріз відмовився від переговорів з Вашингтоном, поки США не скасують санкцій.

 

Президент США Дональд Трамп також заявив, що Іран стоїть за нападами на нафтові заводи в Саудівській Аравії.

 

18 вересня Трамп дав вказівку Міністерству фінансів країни значно посилити санкції проти Ірану.

 

20 вересня держсекретар США Майк Помпео повідомив, що США формуватимуть коаліцію, щоб стримувати загрози з боку Ірану після атаки на Саудівську Аравію.

 

Того ж дня США наклали санкції на Центральний банк Ірану.

 

24 вересня під час Генасамблеї ООН Трамп заявив про посилення санкцій проти Ірану, якщо він продовжить провокації на Близькому Сході.

 

Іран заявив, що готовий зупинити свої прагнення до ядерної зброї та прийняти зміни ядерної угоди 2015 року, якщо США повернуться до зазначеного договору та скасують санкції.

схожі новини