Новини 2019-09-29 12:41

Зеленський образив уряд ФРН - Spiegel

Однак німецький уряд, незважаючи на невдоволення Зеленським, покладає провину на Вашингтон.


Президент України Володимир Зеленський час скандальної телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом образив уряд ФРН, погодившись з американським колегою в тому, що канцлер Німеччини Ангела Меркель робить мало для України. Про це йдеться в матеріалі німецького часопису Spiegel.

 

Як зазначає видання, під час бесіди з Трампом Зеленський жодним словом не оцінив дипломатичні зусилля Меркель.

 

Лідер соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) у бундестазі Рольф Мютценіх зазначив, що саме канцлер Німеччини і колишній міністр закордонних справ, а нині чинний президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр зробили все для того, щоб регіон не перетворився на осередок військового конфлікту.

 

Як наголошується в статті, тепер український посол в Берліні Андрій Мельник намагається "склеїти уламки". Дипломат зазначив, що Зеленський цінує "величезну особисту участь канцлера Німеччини". Однак німецький уряд, незважаючи на невдоволення Зеленським, покладає провину на Вашингтон, додається в матеріалі.

 

Як вважає глава зовнішньополітичного комітету бундестагу Норберт Реттген, розмова Трампа і Зеленського засвідчила, що американський лідер використовує свою владу "в своїх особистих інтересах, в інтересах своєї передвиборчої боротьби, а також проти Німеччини і Європи".

 

Мютценіх теж вивловився з цього приводу. На його думку, Трамп залишився вірним девізу про те, що "краще підживлювати невдоволення, ніж працювати над спільною згодою і рішеннями серед партнерів".

схожі новини