Новини 2019-09-30 09:30

Розпочалась осіння сесія ПАРЄ у Страсбурзі

За програмою засідання заплановані урочистості з відзначення 70-річчя Ради Європи.

У Страсбурзі 30 вересня – 4 жовтня проходитиме осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Про це повідомляє Укрінформ.

 

Новоутворена у Верховній Раді України 9-го скликання постійна делегація в ПАРЄ не подаватиме заявки на затвердження своїх повноважень, а відтак, не братиме участь в осінній сесії у відповідь на повернення російської делегації до Асамблеї.

 

У вівторок, 1 жовтня, до ПАРЄ звернеться та відповість на запитання президент Франції Еммануель Макрон. За інформацією секретаріату Асамблеї, французькому лідеру вже попередньо поставлено 89 запитань від делегатів.

 

У цей же день Макрон візьме участь в урочистостях з нагоди 70-ї річниці Ради Європи, що пройдуть на найвищому національному і міжнародному рівні у Страсбурзькій опері. На церемонію запрошені близько 1200 високих гостей. Не виключається, що деякі національні делегації бойкотуватимуть участь в церемонії у відповідь на присутність в ПАРЄ російської делегації.

 

У вівторок, 1 жовтня, у форматі окремої події також відбудеться обмін думками із президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером.

 

У середу, 2 жовтня, до Асамблеї вперше звернеться нова генеральний секретар РЄ Марія Пейчинович-Бурич. Вона також проведе першу прес-конференції для журналістів.

 

У цей же день делегати обиратимуть віце-президента ПАРЄ за квотою російської делегації.

 

Упродовж цього тижня у Страсбурзі перебуватиме український режисер, колишній російський політв’язень Олег Сенцов. Він зустрінеться з громадськістю у Постійному представництві України при Раді Європи, а також візьме участь у події в ПАРЄ з проблематики руйнування авторитарними режимами механізму захисту прав людини.

 

За основним проектом порядку денного сесії, Асамблея розгляне питання захисту добровільних анонімних інформаторів, спільних стандартів інституту омбудсменів, захисту жертв тероризму, а також єврейської культурної спадщини.

 

Окрім цього буде оголошено лауреата цьогорічної правозахисної премії ПАРЄ ім. Вацлава Гавела.

 

За програмою засідань, ПАРЄ обговорить функціонування демократичних інститутів у Молдові постмоніторинговий діалог з Північною Македонією та внесок Банку розвитку Ради Європи в утвердження інклюзивних суспільств.

 

Делегати також проведуть дебати з проблематики трудової міграції у Східній Європі, а також насильства у сфері акушерства і гінекології.

 

Як повідомлялося, 27 вересня українського режисера і колишнього російського політв'язня Олега Сенцова запросили взяти участь у події в ПАРЄ. 

 

Нагадаємо, 23 вересня делегація Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявила про відмову подавати на затвердження нової делегації  під час осінньої частини сесії ПАРЄ з 30 вересня до 4 жовтня 2019 року. 

 

схожі новини