Новини 2019-09-30 13:37

НАЗК знайшло порушення в деклараціях Данилюка

Сума недостовірних відомостей становить понад три мільйони гривень.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило недостовірну інформацію в декларації екс-секретаря Ради національної безпеки й оборони Олександра Данилюка. Про це у понеділок, 30 вересня, повідомила прес-служба НАЗК.

 

Данилюк, подаючи декларації за 2015 та 2016 рік, зазначив недостовірні відомості про житловий будинок та земельну ділянку, які належать йому та дружині на праві спільної власності. Сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015-2016 роки становить понад 1,6 млн грн у кожній.

 

Зазначено, що окрім Данилюка, недостовірну інформацію подали народний депутат Віктор Шевченко та суддя Дружківського міського суду Донеччини Геннадій Молібога.

 

Що стосується Шевченка, то у 2017 році народний депутат не зазначив відомості про автомобіль, який належить йому на праві користування, наявність у нього та дружини корпоративних прав, а також доходи, отримані дружиною. Загалом виявлено порушень на суму майже 480 тисяч грн.

 

Суддя Молібога у декларації за 2015 рік останній не зафіксував дві земельні ділянки у власності та автомобіль у користуванні. Крім того, Молібога зазначив недостовірні відомості про квартиру та легковий автомобіль, які належать йому на праві власності, а також недостовірно вказав дохід, отриманий дружиною від підприємництва. У 2016 році суддя уже вказав інформацію про земельні ділянки. Натомість відомості про автомобіль, який перебував у нього в користуванні, не зазначив. А також недостовірно вказав відомості про квартиру та автомобіль, які належать йому на праві власності. Загальна сума встановлених недостовірних відомостей у декларації судді за 2015 рік становить понад 1,6 млн грн, а за 2016 – понад 560 тисяч грн.

 

Висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень НАЗК направить до Національного антикорупційного бюро України.

 

Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею 366-1 ККУ.

 

Як повідомлялося, 27 вересня Олександр Данилюк написав заяву про відставку з посади голови РНБО.

схожі новини