Новини 2019-09-30 17:26

Медіарух закликав Зеленського відреагувати на перешкоджання роботі журналістів з боку Мендель

Підписанти заяви звертають увагу президента на те, що відкрите спілкування із журналістами – це не лише ознака демократичності влади, а й її обов’язок.

Медіарух "Медіа за усвідомлений вибір" закликав президента України Володимира Зеленського відреагувати на перешкоджання роботі журналістів з боку його прес-секретарки Юлії Мендель. Текст заяви у понеділок, 30 вересня, розмістив ​"Детектор медіа".

 

 

Згідно із заявою, щонайменше троє журналістів українських та іноземних медіа – Наталія Шимків з "Лівого берега", Крістофер Міллер і Сергій Андрушко з Радіо Свобода – повідомили, що нещодавно зіштовхнулися з неетичною та агресивною поведінкою речниці президента Юлії Мендель, яка відштовхувала їх, у тому числі, щоб обмежити можливість поставити президентові запитання.

 

"У всіх згаданих випадках дії щодо обмеження доступу журналістів до президента вчиняли не працівники державної охорони, що свідчить про відсутність загроз його безпеці, а саме прессекретарка президента Юлія Мендель. Подібні дії можуть бути розцінені як такі, що мають ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів", – переконані в Медіарусі.

 

Підписанти заяви звернули увагу президента Володимира Зеленського на те, що відкрите спілкування із журналістами – це не лише ознака демократичності влади, а й її обов’язок.

 

"З огляду на повторюваність випадків неетичного поводження із журналістами з боку працівників Офісу президента та депутатів фракції «Слуга народу», ми закликаємо команду Зеленського до налагодження більш конструктивних взаємовідносин з медіа. Ми змушені відзначити, що реакція представників влади на попередні інциденти свідчила про неповне розуміння ними ролі незалежних медіа в суспільстві та про недостатню готовність до нормалізації стосунків із журналістською спільнотою", – стверджує Медіарух.

 

Раніше Національна спілка журналістів України звернулася до Офісу президента та прес-секретарки президента Юлії Мендель із закликом переглянути ставлення до журналістів, вибачитися за "некоректні заяви та прикрі ситуації, які трапилися".

 

Як повідомлялося, журналіст "Радіо Свобода" Крістофер Міллер розповів, що прес-секретар президента Юлія Мендель перешкоджала йому, коли він намагався поставити запитання главі держави Володимиру Зеленському. 

 

Нагадаємо, 27 вересня опублікували кадри, на яких Мендель штовхає журналіста "Схем" Юрія Андрушка. Речниця президента заявила, що цього не робила

схожі новини