Новини 2019-10-01 10:04

Ердоган заявив про готовність Туреччини виробляти власні військові літаки

Турецька «оборонка» реалізує самотужки близько 700 проектів вартістю 60 млрд доларів.

Туреччина хоче виробляти військові літаки в рамках програми власного забезпечення оборонних потреб. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у Стамбулі на церемонії введення в експлуатацію військового корабля TCG Kınalıada у неділю, 29 вересня.

 

«Маю надію, що так само, як ми самотужки побудували власний корвет, створили вертоліт Atak, бойові БПЛА, супутники, - ми матимемо власний військовий літак. Цей час близько», - сказав Ердоган, додавши, що Туреччина попри домовленості з США не може забрати вже оплачені винищувачі F-35.

 

Президент зауважив, що торік оборонний експорт Туреччини 2,5 млрд доларів і що п'ять турецьких компаній належать до 100 найбільших у світі виробників у сфері оборони. Нині турецька «оборонка» реалізує самотужки близько 700 проектів вартістю 60 млрд доларів.

 

«Ми здолали значний шлях, зменшивши нашу залежність від зовнішньої торгівлі (з постачання озброєння та військової техніки – ред.) з 80% до 30%. Витрати на наукові дослідження й розробки в галузі оборонної промисловості, яких раніше майже не було, сягнули 1,5 млрд доларів», - сказав Ердоган.

 

Нагадаємо, 13 червня Ердоган заявив, що Анкара купила російські зенітні ракетні комплекси С-400. Він пояснив це тим, що Туреччина «не мала альтернативи». Мовляв, Росія «звернулась з кращою пропозицією» щодо військової допомоги.

 

Сполучені Штати Америки заявили, що відтак вони виключають Туреччину з програми винищувачів F-35, пояснивши, що F-35 не можуть співіснувати з російською розвідувальною платформою розвідки, яка буде використовуватися для вивчення їх передових можливостей.

 

Наприкінці серпня США скасували пропозицію продати Туреччині протиракетну систему Patriot. 

 

схожі новини