Новини 2019-10-01 11:54

Сьогодні журналісту Асєєву, який перебуває у полоні "ДНР", виповнюється 30 років

З нагоди дня народження Станіслава Асєєва в редакції Укрінформу пройшла прес-конференція.

Українському журналістові Станіславу Асєєву, який понад два роки перебуває в полоні бойовиків на тимчасово окупованій території Донбасу, у вівторок, 1 жовтня, виповнюється 30 років. Про це йдеться на сторінці Національної спілки журналістів України у Facebook.

 

 

Із перших днів російської окупації Донецька Асєєв писав під псевдонімом "Станіслав Васін" статті для Радіо Свобода, "Дзеркала тижня", "Української правди" та "Українського тижня", у яких правдиво зображував життя в "ДНР". Він – один із 227 військовополонених та цивільних заручників, які, за даними Служби безпеки України, утримуються в полоні на території ОРДіЛО. 

 

Як зазначається, 28 вересня активісти НСЖУ та інші колеги взяли участь в акції солідарності - написали короткі побажання полоненому журналісту на аркушах із його портретом.


"Друже, тримайся! Україна з тобою!", "Міцного здоров'я, витримки, свободи!", "Тримайся, синку!", "Наступний день народження - в Україні!" - такі побажання написали колеги.

 

Водночас з нагоди дня народження Асєєва в редакції Укрінформу пройшла прес-конференція. Участь у ній взяли Олександра Матвійчук - голова Центру громадянських свобод; Джеймі Флай - президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (Прага); Ігор Козловський - колишній полонений, вчений-релігієзнавець, член Українського ПЕН, викладач Станіслава Асєєва;  Олена Стяжкіна - письменниця, історикиня, членкиня Українського ПЕН; Тетяна Локшина - програмний директор по Росії та науковий дослідник в Human Rights Watch (skype-зв'язок).

 

 

 

Нагадаємо, журналіст Станіслав Асєєв, який жив в окупованому Донецьку, із 2 червня 2017 року перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами. Вони звинувачують журналіста у "шпигунстві", за що можуть незаконно "засудити" до позбавлення волі на 12–14 років.