Новини 2019-10-01 12:40

Суд відмовив в арешті Вілкула

Раніше екс-нардепа Опоблоку відпустили на поруки.

У вівторок, 1 жовтня, Дніпровський апеляційний суд відхилив клопотання прокуратури щодо зміни запобіжного заходу екс-нардепу Олександру Вілкулу зі взяття на поруки на взяття під варту. Про це повідомила прес-служба суду в Укрінформ.

 

«Запобіжний захід для екс-нардепа Олександра Вілкула залишили без зміни», - зазначили у відомстві.

 

Прокурори вимагали взяти Вілкула під варту та призначити заставу щонайменше 17 млн грн, що нібито прирівнюється до суми завданих його діями збитків. Адвокат Вілкула заявив, що апеляційна скарга безпідставна, і що в даному випадку не має застосовуватися жоден запобіжний захід.

 

Зазначено, що сьогодні ж у сусідній судовій залі Дніпровського апеляційного суду прокурори також вимагають переглянути запобіжний захід екс-колезі Вілкула по партії «Опозиційний блок» Дмитру Колєснікову. Його також вимагають помістити у СІЗО.

 

Нагадаємо, 25 травня 2018 року екс-генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності нардепів Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова. Однак Регламентний комітет парламенту не підтримав подання генерального прокурора щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата.

 

18 вересня Луценко підписав подання на притягнення до кримінальної відповідальності. Слідство зібрало докази, що Вілкул сприяв протиправній передачі в оренду ПАТ «Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат» земельних ділянок, які були колективною власністю колгоспу. Слідство вважає, що внаслідок зловживання службовим становищем народний депутат Вілкул завдав збитків держбюджету України на 15 млн грн.

 

Що стосується Колєснікова, то він, перебуваючи на посаді очільника Агентства держмайна, у 2014 році підписав документи, відповідно до яких були відчужені два цехи Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади. У результаті це держпідприємство втратило можливість виготовляти ракети «Смерч», «Ураган» і «Град».

 

16 жовтня Верховна Рада не погодилася на зняття недоторканності з Вілкула. Луценко назвав це «днем ганьби ВР».

 

6 вересня 2019 року Вілкулу та Колєснікову оголосили про підозри. Була розпочата процедура розшуку щодо них.

 

17 вересня Жовтневий суд Дніпра відпустив обох на поруки чинного нардепа-самовисуванеця з Дніпропетровщини Дмитра Шпенова.

схожі новини