Новини 2019-10-01 14:15

Виборчий кодекс. У парламенті «відсунули» дату повторного голосування за проект

Ухвалений попереднім скликанням Ради документ ветував Володимир Зеленський.

У вівторок, 1 жовтня, Верховна Рада розширила з одного до трьох місяців термін доопрацювання проекту Виборчого кодексу з пропозиціями президента Володимира Зеленського. Про це повідомив кореспондент Тижня з засідання профільного Комітету Ради з питань організації державної влади.

 

 

«Встановити строк розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради не пізніше як 90 днів з часу надходження пропозицій президента», - запропонувала голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко (фракція «Слуга народу»).

 

Ідею вона обґрунтувала тим, що «масштаб роботи не дозволяє внести проект Виборчого кодексу у 30-денний строк».

 

Загоруйко пояснила, що підкомітет протягом трьох днів обговорював проект Кодексу із залученням представників громадськості, які вносили свої пропозиції.

 

Рішення підтримали 26 із 27 присутніх членів комітету.

 

За законом про Регламент ВР ветований президентом законопроект слід повторно розглянути за 30 днів із моменту ветування та отримання пропозицій парламентом. Таким чином Рада мала б розглянути його не пізніше 17 жовтня. Водночас регламент дозволяє парламенту ухвалити «інше рішення», чим і скористалися на комітеті.

 

Відтак, нова крайня дата розгляду - 17 грудня 2019 року.

 

Нагадаємо, 11 липня ВР ухвалила новий Виборчий кодекс. Він став останнім ухваленим законопроектом Верховної Ради 8-го скликання. Спікер Андрій Парубій ставив проект на голосування 18 разів поспіль.

 

Громадськість по-різному оцінила ухвалення кодексу. Запровадження системи з відкритими списками на виборах до парламенту оцінили загалом позитивно. Однак, кодекс критикували за порушення регламенту під час ухвалення, неоднозначні правки депутатів та загалом застарілість проекту, який вперше внесли на розгляд понад 10 років тому. Зокрема, такої позиції дотримуються у профільній організації ОПОРА, яка слідкує за виборчим процесом в Україні.

 

Однак, Володимир Зеленський на ухвалений Виборчий кодекс наклав вето.

схожі новини