Новини 2019-10-02 15:47

Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з Росії

За законом Укренерго повинно надавати недискримінаційний доступ до перетину.

У вівторок, 1 жовтня, Україна відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ. Про це повідомили в Операторі системи передачі (ОСП) НЕК «Укренерго» агентству «Інтерфакс-Україна».

 

«Відповідно до ст. 38 і 39 закону «Про ринок електроенергії» ОСП зобов'язаний надавати недискримінаційний доступ до перетину», - ідеться в повідомленні.

 

Зазначено, що 1 жовтня імпорт електроенергії з РФ рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ «Юнайтед Енерджі». У 2019 році воно уклало кілька угод на поставку газу АТ «Дніпроазот» (з групи «Приват») та брало участь в торгах на поставку електроенергії для об'єктів «Прикарпаттяобленерго» (кінцевими бенефіціарами є Геннадій Боголюбов та Ігор Суркіс).

 

Нагадаємо, востаннє комерційний імпорт електроенергії в Україну з РФ здійснювався в 2015 році між ДПЗД «Укрінтеренерго» і ВАТ «Інтер РАО» для подальшої передачі в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року і не був подовжений.

 

Останніми роками між Україною та РФ були невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою Об'єднаної енергетичної системи України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП «Енергоринок»).

 

18 вересня Верховна Рада схвалила правку народного депутата Андрія Геруса до ЗУ «Про ринок електроенергії», дозволивши купувати за двосторонніми договорами електроенергію у країн, які не є членами європейського Енергетичного Співтовариства. Герус пояснив необхідність правки поліпшенням конкуренції на електроенергетичному ринку країни, що може зумовити зниження ціни на електроенергію для промислових споживачів.

схожі новини