Новини 2019-10-04 12:06

Рябошапка оголосив про початок другого етапу реформи ГПУ

У відомстві хочуть запровадити періодичну «перевірку доброчесності».

У п’ятницю, 4 жовтня, генпрокурор Руслан Рябошапка оголосив про початок другого етапу реформи прокуратори. Про це він повідомив під час брифінгу.

 

«Сьогодні ми запускаємо другий етап реформування прокуратури. Першим етапом було ухвалення закону щодо реформування прокуратури. Сьогодні другий етап — порядок проведення атестації, її графік», - сказав він.

 

Рябошапка заявив, що кількість прокурорів необхідно зменшити.

 

«Ми пропонуємо запровадити постійну періодичну перевірку доброчесності. Для цього залучили колег з Національного антикорупційного бюро», - розповів він.

 

Нагадаємо, 19 вересня у ГПУ анонсували створення спеціального департаменту для розслідування найбільш резонансних злочинів – зокрема, розкрадань державних коштів, виведенням коштів з банків.

 

23 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон про реформування ГПУ та створення Офісу генпрокурора. Відтак, в Україні реформують органи прокуратури, переатестують прокурорів, ліквідують військових прокуратур із одночасним наданням генеральному прокурору права у разі потреби створювати спеціалізовані прокуратури. Регіональні прокуратури стануть обласними, а місцеві - окружними.

 

Максимальна кількість працівників органів прокуратури зменшена з 15 тисяч до 10 тисяч.

 

Також, закон надає генпрокурору повноваження затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінки якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень з неналежного виконання прокурором, котрий обіймав адміністративну посаду, посадових обов'язків.

схожі новини