Новини 2019-10-04 12:55

ГПУ перегляне провадження щодо компанії Burisma

У відомстві проводять аудит старих проваджень.

У п’ятницю, 4 жовтня, генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що його відомство перегляне рішення про закриття справи компанії Burisma Group, пов’язаної з сином сенатора США Джо Байдена Гантером. Про це він повідомив під час брифінгу.

 

«У тій сфері, де можуть бути причетними чи можуть бути фігурантами Микола Злочевський (екс-міністр екології – Ред.), Сергій Курченко (бізнесмен – Ред.), інші люди чи компанії, - проваджень близько півтора десятка. Але зараз ми переглядаємо всі провадження, які були чи закриті, чи розроблені, чи розслідувалися раніше, з тим, щоб у разі прийняття незаконних рішень, ми їх переглянули», - сказав Рябошапка, відповідаючи на питання про притягнення до відповідальності фігурантів справи Burisma.

 

За його словами, «ніхто із закордонних, із вітчизняних політиків, чиновників і не чиновників не дзвонив і не намагався вплинути на рішення щодо конкретних кримінальних проваджень».

 

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму розмови Трампа та президента Володимира Зеленського 25 липня. Вона стала приводом до імпічменту президента США.

 

Під час розмови, зокрема, порушувалось питання розслідування щодо сенатора та кандидата в президенти США Джо Байдена та його сина Гантера в Україні. Американський президент закликав Зеленського розслідувати підозри щодо Байденів. Трамп та його союзники припускають, що Байден у 2016 році виступав за звільнення генпрокурора України Віктора Шокіна, оскільки той проводив розслідування щодо приватної української компанії з видобутку природного газу Burisma, в якій працював Гантер Байден. Він став одним з директорів Burisma у 2014 році, у той час коли його батько займав ключову роль у політиці США щодо України.

 

27 вересня голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що кримінальне провадження щодо Burisma Group було закрите прокурором через відсутність доказів у 2016 році, але у 2018 році, після скарги екс-нардепа Тетяни Чорновол суд зобов’язав поновити слідство. Холодницький розповів, що у цій справі ані Байден, ані його син не викликалися.

 

30 вересня екс-генпрокурор Юрій Луценко розповів, що будь-яке розслідування щодо Байденів може початися лише у США, тоді як в Україні немає причин для розслідування.

 

схожі новини