Новини 2019-10-10 18:59

У США заарештували причетних до України і Трампа бізнесменів - ЗМІ

Ігор Фруман і Лев Парнас затримані за порушення правил фінансування виборчих кампаній.

У середу, 9 жовтня, у США заарештували «двох донорів іноземного походження», які жертвували кошти номінаційному комітету американського президента Дональда Трампа. Про це повідомило The Wall Street Journal.

 

Мова йде про близьких до особистого адвоката Трампа Руді Джуліані бізнесменів Ігоря Фрумана і Лева Парнаса, які допомагали йому з справами в Україні. Вони заарештовані за звинуваченнями в порушенні правил фінансування виборчих кампаній.

 

За даними WSJ, обидва бізнесмени жертвували на виборчі кампанії Республіканської партії, зокрема - на кампанію Трампа. За даними Федеральної виборчої комісії, у травні 2018 року Фруман і Парнас передали 325 тисячі доларів протрампівському фонду America First Action.

 

Зазначено, що саме Фруман та Парнас познайомили Джуліані з кількома нинішніми та колишніми високопосадовцями з прокуратури України для обговорення «справи Байдена».

 

10 жовтня бізнесмени постануть перед федеральним судом штату Вірджинія.

 

Нагадаємо, 22 травня 2019 року Фруман і Парнас заявили до Генеральної прокуратури про погрози з боку олігарха Ігоря Коломойського (у інтерв’ю програмі «Схеми: корупція в деталях» Коломойський назвав їх «аферистами» і пообіцяв «вивести на світло боже»). Подати заяву порадив Джуліані, звинувативши Коломойського у наклепі.

 

7 жовтня 2019 року Associated Press повідомляло, що Фруман та Парнас намагалися вплинути на зміну керівництва НАК «Нафтогаз України». За даними агентства, підприємці разом із нафтовим магнатом Гаррі Сарджентом III нібито стояли за намаганням змінити голову правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва на народженого в Росії громадянина США Андрія Фаворова.