Новини 2019-10-10 19:59

Зеленський заперечив, що Перрі просив відсторонити голову «Нафтогазу»

ЗМІ повідомляли, що міністр енергетики США тиснув на український уряд.

У четвер, 10 жовтня, президент Володимир Зеленський заперечив, що міністр енергетики США Рік Перрі вимагав від нього звільнити главу правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Про це Зеленський розповів журналістам під час прес-марафону.

 

«Ні», - прокоментував Зеленський.

 

Нагадаємо, 5 жовтня 2019 року джерела видання Politico повідомляли, що Перрі закликав Зеленського розширити склад правління Нафтогазу. Серед кандидатів для оновленого складу правління були два керівники енергетичних обʼєктів, розташованих у рідному штаті Перрі Техасі. Пізніше це підтвердив представник американського міністерства енергетики Шейлін Хайнс.

 

7 жовтня Associated Press повідомляло, що американські бізнесмени Ігор Фруман та Лев Парнас, які фінансували виборчу кампанію президента США Дональда Трампа, намагалися вплинути на зміну керівництва НАК «Нафтогаз України». За даними агентства, підприємці разом із нафтовим магнатом Гаррі Сарджентом III нібито стояли за намаганням змінити Коболєва на народженого в Росії громадянина США Андрія Фаворова. Видання зазначило, що найближчим часом Перрі докладе зусиль для створення іншої управлінської команди в Нафтогазі.

 

7 жовтня Перрі також заперечив, що тиснув на український уряд для зміни керівництва Нафтогазу. За його словами, він тільки рекомендував деяких людей на прохання українського уряду. Перрі сказав, що рекомендував Трампу поговорити з Зеленським, щоб вселити упевненість в американських чиновників про те, що Україна вживає заходів для боротьби з корупцією. Дані AP він назвав «вигаданою історією».