Новини 2019-10-11 10:02

Прем’єри Ірландії і Британії заявили про позитив щодо Brexit

Очільники двох урядів зустрівся в останній спробі запобігти виходу Сполученого Королівства з ЄС без угоди або черговому відтермінуванню.

Прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар після зустрічі з британським колегою Борисом Джонсоном заявив, що угода про вихід Великої Британії з Європейського Союзу може бути укладена до 31 жовтня, щоб дозволити Сполученому Королівству покинути ЄС впорядкованим чином. Про це повідомляє Reuters.

 

Британський прем'єр-міністр зустрівся з Варадкаром в Чеширі у четвер в останній спробі запобігти виходу з ЄС без угоди або черговому відтермінуванню.

 

"Я думаю, що для нас можливо прийти до угоди, щоб дозволити Британії покинути ЄС впорядкованим чином і зробити це до кінця жовтня", - сказав Варадкар ірландським журналістам.

 

"Але є багато речей, які я не контролюю", - додав він.

 

Коли його запитали про те, хто пішов на поступки, щоб вийти з глухого кута, Варадкар зазначив: "Я не думаю, що це треба розглядати в контексті того, хто робить поступки, або хто переможці і переможені, я не думаю, що це гра, в яку кожен з нас хоче грати".

 

Лідери заявили, що вони "бачать шлях до можливої угоди" і головний парламентер ЄС Мішель Барньє зустрінеться зі своїм британським колегою Стівом Барклі в Брюсселі в п'ятницю.

 

Фунт стерлінгів підскочив на 1,5% до $ 1,2387. Прибутковість британських 10-річних державних облігацій зафіксувала найбільше одноденне зростання майже за чотири роки.

 

Нагадаємо, 8 жовтня голова Європейської ради Дональд Туск висловив занепокоєння політикою прем'єр-міністра Великої Британії Бориса і заявив, що  йдеться не про перемогу у "якійсь дурнуватій грі".

 

2 жовтня Джонсон опублікував текст останніх умов щодо виходу Британії з ЄС.

 

Євросоюз не підтримав пропозицій. Зокрема, там зазначили, що у пропозиціях немає рішення щодо митного кордону між Ірландією та Північною Ірландією. 

 

схожі новини