Новини 2019-10-22 19:45

У Чорному морі почалися навчання НАТО за участі України

До підготовки залучені близько тисячі військових моряків.

У понеділок, 21 жовтня, у румунських територіальних і міжнародних водах Чорного моря стартували навчання країн НАТО Fall Storm 2019. Про це повідомив генштаб Військово-Морських Сил Румунії.

 

Як написав голова Моніторингової групи «Інститут Чорноморських стратегічних досліджень» Андрій Клименко у Facebook, 21 жовтня до Чорного моря увійшли кораблі для участі у Fall Storm з ВМС України, Румунії та Болгарії. Вони зайдуть в порти в Одесі, Батумі, Констанці і Трабзоні (Туреччина).

 

 

«21 жовтня до Чорного моря увійшли кораблі 2-ї Середземноморської постійної протимінної групи НАТО SNMCMG2: Флагман, корабель постачання - ITS Vesuvio (A5329) - Italian Navy, тральщик TCG Amasra (M266) - Turkish Navy, тральщик ESPE Sella (M32) - Spanish Navy, тральщик ITS Numana (M5557) - Italian Navy», - повідомив Клименко.

 

Навчання триватимуть до 27 жовтня. Участь також беруть близько тисячі військових моряків. В основі сценарію – елементи операції по колективній обороні, згідно 5-ї статті Вашингтонського договору. Тактичні рамки навчань передбачають дії десанту в умовах гібридної загрози звичайних і воєнізованих сил.

 

Нагадаємо, 21 жовтня з американського Балтимора до Одеси прибули патрульні катери «Слов’янськ» та «Старобільськ» типу Island.