Новини 11:12

Рада НБУ продовжила повноваження Данилишина (оновлено)

Також Рада НБУ ініціювала у парламенті розширення своїх повноважень з нагляду за діяльністю Нацбанку.

У вівторок, 22 жовтня, Рада Національного банку продовжила повноваження голови Богдана Данилишина на невизначений термін. Про це він написав у Facebook.

 

До його обов'язків та обов'язків Ради Нацбанку входить здійснення контролю за НБУ (хоча Нацбанк є незалежною інституцією, він підзвітний Раді НБУ).

 

Також Рада НБУ ініціювала у парламенті розширення своїх повноважень з нагляду за діяльністю Нацбанку. У Раді НБУ зазначають, що мають занадто малий штат та обсяг фінансових ресурсів, внаслідок чого не можуть повністю проаналізувати діяльність НБУ.

 

«За результатами аналізу набутого досвіду за останні три роки, можна виділити декілька аспектів, які варто врегулювати на законодавчому рівні. Серед них - розглянути можливість розширення повноважень Ради, надання їй статусу керівного органу НБУ, наділення більш дієвим інструментарієм у частині ухвалення рішень у разі недосягнення поставлених перед НБУ цілей», - йдеться у повідомленні.

 

Також у Раді НБУ рекомендували усунути залежність в розмірах зарплат членів правління Нацбанку та членів Ради НБУ. Раніше за це виступав колишній член Ради НБУ, а нині міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

 

Як уточнили Тижню у прес-службі НБУ, термін «головування» Данилишина збігає 26 жовтня. Оскільки зараз у складі Ради бракує одного члена (замість призначеного міністром Милованова), то на засіданні Ради вирішили не обирати нового голови, поки не буде повного складу. Коли це станеться, невідомо.

 

Данилишин очолюватиме Раду до нових виборів голови.

 

Нагадаємо, Данилишин очолив Раду НБУ 25 жовтня 2016 року.