Новини 2019-10-23 13:35

Уряд Гонконгу відкликав законопроект, що викликав місячні протести

Міністр безпеки Джон Лі завив, що проект закону призвів до "конфліктів у суспільстві".

Уряд Гонконгу 23 жовтня відкликав законопроект про екстрадицію на материковий Китай підозрюваних у кримінальних злочинах. Документ став причиною місячних протестів. Про це повідомляє AP

 

Міністр безпеки Джон Лі завив, що проект закону відкликали, оскільки він призвів до "конфліктів у суспільстві". 

 

Противники документа вважали, що його можуть використовувати щодо дисидентів та несправедливо переслідуваних, оскільки в Китаї правосуддя відбувається за непрозорою системою. 

 

Законопроект почали готувати після того, як Тайвань звернувся до Гонконгу з вимогою екстрадиції Чана Тонг-каі. У Гонконгу його заарештували, підозрюючи у відмиванні грошей. У Тайвані Чан обвинувачується у вбивстві своєї подруги. 

 

Без прийняття законопроекту видача обвинуваченого неможлива, оскільки Гонконг не має домовленостей про екстрадицію з материковим Китаєм, Макао та Тайванем. 

 

Нагадаємо, вимога про скасування законопроекту була однією з ключових під час мирних протестів у Гонконгу, на які вийшли майже 2 млн людей. Перелік вимог розширився, зокрема вимогою незалежного розслідування, амністії заарештованих та демократичних реформ.

 

Мітинги тривають з квітня і відтоді переросли у рух за демократичні реформи. Понад 1000 людей заарештувала поліція. Таким чином Гонконг був втягнутий у найгіршу політичну кризу з 1997 році.

 

4 вересня голова адміністрації Гонконгу Керрі Лам оголосила про офіційне відкликання суперечливого законопроекту щодо екстрадиції.