Новини 2019-10-23 17:31

Горбатюк заявив, що його звільнили з ГПУ

Водночас слідчий зазначив, що особисто не бачив наказу про звільнення.

Керівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його звільнення. Про це він сказав у середу, 23 жовтня, у коментарі "Українській правді".

 

 

"Повідомили з кадрів, що сьогодні генеральний прокурор підписав наказ про звільнення. Запросили ознайомитися. Ще не ознайомлювався з наказом. У будь-якому випадку, це поза рамками закону, тобто жодних правових обставин для звільнення не було. В Офіс генпрокурора могли не брати, але звільняти не мали підстав. Це , в принципі, напевно, ознаки злочину", - зазначив Горбатюк.

 

Відповідне рішення Горбатюк пов'язує з тим, що він "незручний" для нового керівництва ГПУ. Формальною підставою звільнення Горбатюк вважає переатестацію прокурорів. 

 

18 жовтня стало відомо, що Сергія Горбатюка не допустили до атестації, яка проводиться в рамках реформування відомства. За його словами, він відмовився подавати заяву встановленого зразка на переатестацію. Горбатюк уточнив, що подав рапорт і дві заяви.

 

"Одна про переведення, одна про неможливість подання заяви встановленого зразка и виконання порядку", — пояснив Горбатюк, додавши, що буде оскаржувати таке рішення генпрокурора, писати заяви про злочин.  

 

Як повідомлялося, у Генеральній прокуратурі створили Департамент процесуального керівництва у кримінальних виробництвам у злочинах, скоєних на Майдані в 2013-2014 роках. Відповідно, управління спеціальних розслідувань, яке очолював Горбатюк, було ліквідовано. Розслідуванням злочинів на Майдані буде займатися Державне бюро розслідувань.