Новини 2019-10-23 19:32

Суд дав ДБР доступ до дзвінків журналістів "Схем". У редакції відповіли

Таке рішення суд ухвалив 17 жовтня.

Печерський районний суд Києва надав слідчим Державного бюро розслідувань дозвіл на тимчасовий доступ до редакційної комунікації журналістів програми "Схеми: корупція в деталях" , які готували розслідування про таємну відпустку п'ятого президента Петра Порошенка на Мальдівах, опубліковане у січні 2018 року під авторством Михайла Ткача і Наталки Седлецької. Про це повідомляє Радіо Свобода

 

Окрім того, слідчі отримали дозвіл на доступ до цілої низки інших внутрішньоредакційних даних – графіку роботи журналістів, операторів і водіїв, даних щодо оплати їхньої праці.

 

Таке рішення суд ухвалив 17 жовтня в рамках досудового розслідування кримінального провадження Державного бюро розслідувань щодо ймовірного "незаконного переправлення осіб" - зокрема, експрезидента - через державний кордон "із використанням завідомо підроблених документів".

 

Строк дії ухвали - місяць. Згідно з рішенням суду, якщо редакція не надасть правоохоронцям зазначену інформацію, то суд, за клопотанням слідчих ДБР, "має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених речей і документів".

 

У редакції "Схем" на таку ухвалу суду відповіли, що бачать низку ризиків, зокрема надмірний обсяг затребуваних даних, ризик розкриття джерел видання, ризик обшуків, непрогнозованість дій правоохоронців та неможливість оскарження рішення. 

 

Нагадаємо, 3 жовтня Порошенко не прийшов на допит ДБР у справі про Мальдіви.

 
 
 

схожі новини