Новини 2019-10-24 10:00

В Офісі президента озвучили чітку позицію щодо "ПриватБанку" та Коломойського

Про те, що повертати банк екс-власникам немає підстав, сказали на зустрічі з послами "Великої сімки".

В Офісі президента заявили, що незалежно від рішення судів, "немає жодних підстав для повернення державного "ПриватБанку" колишнім акціонерам" Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Про це 23 жовтня заявили під час зустрічі з послами країн "Великої сімки", передає прес-служба ОП.

 

 

У зустрічі взяли участь керівник ОП Андрій Богдан і його заступники Андрій Смирнов та Юлія Ковалів.

 

Під час зустрічі говорили про переговорний процес із Міжнародним валютним фондом, реформування банківського сектору та повернення коштів збанкрутілих банків.

 

Нагадаємо, у грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd., Rossyan Investing Corp., Milbert Ventures Inc. та ZAO Ukrtransitservice Ltd, які ймовірно їм належать або перебувають під їхнім контролем.

 

4 грудня 2018 року суд визнав, що ПриватБанк подав позов, щоб отримати юрисдикцію суду Лондона на подачу позову проти Коломойського та Боголюбова. Суддя аргументував висновок тим, що банк не надав прямого пояснення, чому він подав позов у грудні 2017 року, і жоден з його аргументів, який був представлений пізніше, не є переконливим. 

 

"ПриватБанк" подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона про невідповідність його юрисдикції позову держбанку до екс-власників 22 грудня 2018 року.

 

15 жовтня суд повною мірою задовольнив апеляційну скаргу "ПриватБанку". Він зобов'язав колишніх власників сплатити фінустанові 10,9 млн фунтів стерлінгів до 12 листопада.

 

Також під час слухань екс-власники визнали, що через організовані ними транзакції компанія втратила 515 мільйонів доларів. 

 
Раніше в Нацбанку заявляли, що МВФ може не дати Україні новий кредит через ситуацію з "ПриватБанком".