Новини 2019-10-24 19:09

У Литві закликали звільнити Асєєва

Із закликом виступив литовський міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс.

У четвер, 24 жовтня, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав негайно звільнити незаконно ув'язненого підконтрольними Росії бойовиками українського журналіста Станіслава Асєєва. Про це він написав у Twitter.

 

«Я приєднуюся до міжнародного співтовариства і закликаю негайно звільнити українського журналіста Станіслава Асєєва. Його ув'язнення так званою «Донецької народною республікою» і шокуючий 15-річний термін є кричущим нападом на вільні та незалежні засоби масової інформації», - написав Лінкявічюс.

 

 

Нагадаємо, Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін».

 

З 2 червня 2017 року він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.

 

За версією бойовиків, Асєєв нібито з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України. Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

 

22 жовтня 2019 року так званий Верховний «суд» самопроголошеної «ДНР» засудив Асєєва до 15 років колонії суворого режиму. Також, його позбавили права займатися журналістською діяльністю на 2,5 роки. Асєєва визнали винним за статтями «організація екстремістського співтовариства», «шпигунство і підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності».

 

Як повідомив спікер Постійного представництва ООН в Україні Олег Ніколенко, питання Асєєва Україна збирається порушити в ООН.

 

Звільнити Асєєва вже закликала низка організацій та спільнот, зокрема, Європейська федерація журналістів (EFJ), Моніторингова місія ООН з прав людини, Amnesty International Україна, Євросоюз.

схожі новини