Новини 2019-10-25 09:34

Україна порушила питання ув’язнення Асєєва в ООН

Кремль продовжує ігнорувати заклики звільнити українців, позбавлених волі за політично вмотивованими звинуваченнями.

Україна засудила в ООН ув'язнення окупаційною владою в Донецьку журналіста Станіслава Асєєва та виступила з вимогою негайно звільнити його. Відповідну заяву оприлюднив посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України Олег Герасименко на засіданні Третього комітету Генасамблеї ООН у п’ятницю, 25 жовтня.

 

За його словами, російська окупаційна влада на українській території продовжує засуджувати до ув'язнення громадян України за їхні переконання.

 

«Свобода переконань та їх вільного висловлення перебуває там (на окупованих територіях - Ред.) під особливою загрозою, її фактично не існує. Лише кілька днів тому український журналіст Станіслав Асєєв був засуджений російською окупаційною адміністрацією в Донецьку до 15 років позбавлення волі», - заявив дипломат.

 

Він додав, що Україна засуджує це рішення й вимагає негайного та безумовного звільнення Асєєва.

 

Зазначається, що «попри звільнення Росією 35 українців, у тому числі Олега Сенцова й Володимира Балуха, Кремль продовжує вперто ігнорувати заклики міжнародних організацій, політичних лідерів та громадянського суспільства звільнити решту українців, позбавлених волі за політично вмотивованими звинуваченнями».

 

Нагадаємо, Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін».

 

З 2 червня 2017 року він перестав виходити на зв'язок. Учасники тристоронньої контактної групи в Мінську внесли ім'я журналіста в список полонених для обміну.

 

16 липня терористи визнали, що зниклий Асєєв перебуває у них за ґратами.

 

За версією бойовиків, Асєєв нібито з березня 2015 року по травень 2017-го вів візуальну розвідку місць дислокації підрозділів «Народної міліції «ДНР» і передавав дані представникам Служби безпеки України. Також у матеріалах справи стверджують, що блогер вербував у соцмережах проукраїнськи налаштованих користувачів для збору і передачі відомостей військового й іншого характеру.

 

22 жовтня 2019 року так званий Верховний «суд» самопроголошеної «ДНР» засудив Асєєва до 15 років колонії суворого режиму. Також, його позбавили права займатися журналістською діяльністю на 2,5 роки. Асєєва визнали винним за статтями «організація екстремістського співтовариства», «шпигунство і підбурювання до шпигунства», «публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності», «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності».

 

24 жовтня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс закликав негайно звільнити Асєєва, зазначивши, що «його ув'язнення так званою «Донецької народною республікою» і шокуючий 15-річний термін є кричущим нападом на вільні та незалежні засоби масової інформації».

 

Звільнити Асєєва вже закликала низка організацій та спільнот, зокрема, Європейська федерація журналістів (EFJ), Моніторингова місія ООН з прав людини, Amnesty International Україна, Євросоюз.

 

схожі новини