Новини 2019-10-25 09:43

Суд в окупованому Криму залишив під арештом фігурантів алуштинської "справи Хізб ут-Тахрір"

Ленур Халілов, Руслан Нагаєв, Руслан Месутов і Ельдар Кантемиров залишатимуться в СІЗО до 5 листопада.

Підконтрольний Росії Верховний "суд" Криму не задовольнив апеляційну скаргу на продовження запобіжного заходу фігурантам алуштинської "справи Хізб ут-Тахрір". Відтак, Ленур Халілов, Руслан Нагаєв, Руслан Месутов і Ельдар Кантемиров залишатимуться в СІЗО до 5 листопада. Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

"Суд відбувся в закритому режимі. Суддя закрив процес. На моє запитання про причини закриття процесу суд назвав підставу, не передбачену статтею 241 КПК (Кримінально-процесуального кодексу Росії), а саме він сказав про те, що наші підзахисні звинувачуються за особливо тяжкою статтею, і це може стосуватися безпеки держави. Такої підстави немає. У КПК є низка вичерпних причин для закриття процесу, але такого формулювання там немає. У підсумку після нашого клопотання родичів допустили на оголошення рішення. Суддя заслухав наші доводи, проте в підсумку відхилив нашу скаргу", – розповів адвокат Айдер Азаматов.

 

Він прогнозує, що фігуранти алуштинської "справи Хізб ут-Тахрір" залишатимуться в СІЗО і після 5 листопада.

 

"Наші підзахисні залишаться в СІЗО до 5 листопада, проте я думаю, що до 5 листопада буде чергове клопотання слідчого про продовження запобіжного заходу", – зазначив Азаматов.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 10 червня, після обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримано вісьмох чоловіків.

 

Зокрема, в Алушті затримали Руслана Нагаєва та Ельдара Кантемирова, в селі Малий Маяк – Руслана Месутова, в селі Ізобільне – Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади. 

 

У селі Зуя Білогірського району затримали активіста Айдера Джеппарова, в Білогірську – Різу Омерова. Його батька, Енвера Омерова, затримали вранці дорогою в Ростов-на-Дону. Енвер Омеров їхав на судове засідання у першій сімферопольській "справі Хізб ут-Тахрір" разом з дочкою Фатмою Ісмаїловою, дружиною політв'язня Айдера Ісмаїлова.

 

ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи проходять в рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосуються релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".