Новини 2019-10-25 16:19

Верховний суд просить Зеленського ветувати закон щодо судової реформи

Звернення було затверджено на засіданні Пленуму Верховного Суду, яке відбулося 25 жовтня.

Верховний суд звернувся до Володимира Зеленського з проханням ветувати законопроект №1008 про діяльність органів суддівського врядування, який передбачає скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100. Про це повідомила прес-служба суду у Facebook.

 

Як зазначається, звернення було затверджено на засіданні Пленуму Верховного Суду, яке відбулося у п'ятницю, 25 жовтня.

 

 

Так, пленум узгодив текст звернення, у якому зазначаються положення згаданого Закону, реалізація яких, на думку суддів "призведе до реального посягання на незалежність суддів і матиме негативний вплив на дію верховенства права як на невід’ємну складову правової держави".

 

"Зокрема, у зверненні звертається увага на те, що кількість суддів Верховного суду може змінюватися, але спочатку потрібно укомплектувати кваліфікованими кадрами суди першої та апеляційної інстанцій, забезпечити єдність судової практики, що в результаті призведе до підвищення авторитету цих судів і зниження очікувань учасників процесу щодо можливості успішного оскарження рішень у ВС", - йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 12 вересня парламент підтримав законопроект №1008 президента Володимира Зеленського. Жодна фракція, крім "Слуги народу", не голосувала за законопроект. Він скорочує склад Верховного Суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики, розширює список посад, на які поширюється люстрація.

 

Рада Європи висловила занепокоєння щодо відповідного законопроекту.