Новини 2019-10-28 13:15

У Брюсселі стартувала зустріч Україна-Єврокомісія перед газовими переговорами

Консультації за участі Росії розпочнуться близько 14:30.

У понеділок, 28 жовтня, у Брюсселі почалася зустріч між Україною і Єврокомісією в рамках консультацій між Єврокомісією, Україною і Росією щодо транзиту російського газу на європейський ринок територією України. Про це повідомив Укрінформ.

 

Зазначається, що українську делегацію очолює міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель. До її складу також входять голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв та голова правління компанії-оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

 

Тристоронні консультації за участі Росії розпочнуться близько 14.30. Результати оголосить віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович.

 

Переговори будуть зосереджені навколо питань, яким чином відобразити правила Євросоюзу у сфері енергетики в майбутній угоді щодо транзиту, якою може бути тривалість такого контракту, яким чином визначатимуться обсяги для прокачування газу через ГТС України та які тарифи встановлюватимуться за його транспортування.

 

Як відомо, чинна «газова» угода Україна-Росія закінчується в кінці 2019 року. Щодо довгострокового транзиту газу через Україну з 1 січня 2020-го у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Попередні раунди тристоронніх переговорів щодо транзиту газу відбулися 17 липня 2018 року, 21 січня та 19 вересня 2019 року.

 

За результатами переговорів Олексій Оржель заявив, що РФ може підписати договір про транзит газу за європейськими стандартами, якщо Україна готова до цього до 1 січня 2020 року.

 

Як зазначив Андрій Коболєв, Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки «це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами».

схожі новини