Новини 2019-10-28 17:03

ФСБ в окупованому Криму висунулa звинувачення Приходьку

Проукраїнського активіста звинуватили у підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.

Російська ФСБ звинуватила українського полів'язня, жителя Криму Олега Приходька у підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин. Про це у понеділок, 28 жовтня, повідомив адвокат Назім Шеіхмамбетов, передає Крим.Реалії.

 

 

"Сьогодні пройшли слідчі дії з політв'язнем, громадянином України Приходьком Олегом Аркадійовичем. Йому було висунуто звинувачення, а також слідчий ознайомив нас із постановою за призначенням низки експертиз – це амбулаторно-психіатрична експертиза, біологічна, вибухотехнічна та комплексна лінгвістична експертиза. В частині обвинувачення Олегу Приходьку висувають підготовку до теракту за ч. 1 ст. 30 КК Росії і ч. 1 ст. 205 КК Росії, а також звинувачують у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК Росії", – розповів адвокат.

 

Нагадаємо, Приходька затримали 9 жовтня 2019 року в анексованому Криму. Його адвокат повідомив, що затриманому співробітники ФСБ Росії інкримінують статті 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) і 205 (терористичний акт). Зокрема, Приходька звинувачують у підготовці підриву будівлі міської адміністрації Сак. 

 

10 жовтня підконтрольний РФ Київський районний "суд" у Сімферополі в анексованому Криму призначив проукраїнському активісту Олегу Приходьку запобіжний захід – два місяці тримання під вартою (до 10 грудня).

 

18 жовтня українська омбудсмен Людмила Денісова звернулася до Татьяни Москалькової із проханням посприяти тому, щоб затриманий активіст отримав необхідні ліки та окуляри.

схожі новини