Новини 2019-10-28 19:20

Віце-президент Єврокомісії розчарований результатом тристоронніх «газових» переговорів

Російська сторона відмовилася іти на поступки.

У понеділок, 28 жовтня, віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович висловив розчарування четвертим раундом «газових» консультацій між Євросоюзом, Росією та Україною. Про це він сказав на брифінгу у Брюсселі після завершення переговорів.

 

«На жаль, я маю сказати, що розчарований сьогоднішнім результатом, кажу про це відкрито. Я розчарований, але це точно не привід здаватися», - заявив він.

 

Метою переговорів було дійти загального розуміння ключових принципів майбутнього транзиту російського газу через Україну до ЄС, що транзит буде здійснюватися на основі європейського права.

 

Зазначається, що згоди щодо тривалості контракту, обсягів та тарифів досягти не вдалося.

 

«Параметри, які я представив, були прийнятні для українських партнерів. Після тривалих дискусій і взаємних пояснень російська сторона виявилася неготовою зробити те ж саме», - заявив Шефчович.

 

За словами Шефчовича, наступні «газові» переговори відбудуться, найімовірніше, у листопаді. Конкретна дата ще невідома.

 

Як відомо, чинна «газова» угода Україна-Росія закінчується в кінці 2019 року. Щодо довгострокового транзиту газу через Україну з 1 січня 2020-го у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Попередні раунди тристоронніх переговорів щодо транзиту газу відбулися 17 липня 2018 року, 21 січня та 19 вересня 2019 року. Під час останнього раунду Україна, РФ та ЄС погодили в принципі, що майбутній контракт базуватиметься на законах і правилах ЄС.

 

За результатами переговорів міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель заявив, що РФ може підписати договір про транзит газу за європейськими стандартами, якщо Україна готова до цього до 1 січня 2020 року.

 

Як зазначив голова Нафтогазу Андрій Коболєв, Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки «це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами».

 

28 жовтня канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Російської Федерації Владімір Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили транзит газу до Європи через Україну.

схожі новини