Новини 2019-10-29 09:53

У "Нафтогазі" розкрили деталі "газових переговорів"

Україна має спільну позицію з Єврокомісією щодо майбутньої угоди про транзит газу до Європи.

У рамках тристоронніх переговорів про транзит російського газу через територію України російська сторона досі не надала офіційних пропозицій про врегулювання відкритих питань. Про це 28 жовтня, за результатами четвертого раунду переговорів, повідомили у прес-службі "Нафтогазу".

 

 

"Говорити про будь-які "пакетні рішення усіх проблем" включно з варіантами погашення боргу "Газпрому" за результатом Стокгольмського арбітражу до цього неможливо", - йдеться у повідомленні.

 

Там додали, що українська сторона має спільну позицію з Єврокомісією щодо нової угоди про транзит газу через Україну. Зокрема, новий контракт повинен бути довгостроковим та на значний обсяг. Він повинен бути укладений із новим оператором української ГТС, який з 1 січня 2020 року буде виведений з групи Нафтогаз.

 

Окрім того, відносини між "Оператором ГТС України" та "Газпромом" повинні відповідати вимогам європейського енергетичного законодавства, яке Україна впроваджує як член Енергетичного співтовариства.

 

"На таких саме принципах "Газпром" працює з усіма своїми контрагентами в Європейському союзі. Впевнені, що перехід на такі правила спростить російській компанії роботу з Україною", - вважають у компанії. 

 

Як відомо, чинна "газова" угода Україна-Росія закінчується в кінці 2019 року. Щодо довгострокового транзиту газу через Україну з 1 січня 2020-го у Брюсселі триває низка тристоронніх перемовин Україна-Росія-Євросоюз. Попередні раунди тристоронніх переговорів щодо транзиту газу відбулися 17 липня 2018 року, 21 січня та 19 вересня 2019 року. Під час останнього раунду Україна, РФ та ЄС погодили в принципі, що майбутній контракт базуватиметься на законах і правилах ЄС.

 

Як зазначив директор "Нафтогазу" Андрій Коболєв, Україна відкидає пропозицію Росії подовжити контракт на транзит російського газу в Європу на один рік, оскільки "це може бути тільки новий контракт, тільки за європейськими правилами".

 

28 жовтня канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Російської Федерації Владімір Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили транзит газу до Європи через Україну.

 

Після переговорів віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович висловив розчарування четвертим раундом "газових" консультацій 

схожі новини