Новини 2019-10-29 17:36

У Кучми розповіли про підсумки роботи підгруп ТКГ у Мінську

Зокрема, у гуманітарній підгрупі робота була зосереджена на звільнення утримуваних осіб.

Україна у Мінську наполягає, що врегулювання політичних питань щодо Донбасу можливе лише після повного виконання безпекового блоку Мінських домовленостей включно з відновленням українського контролю над східним кордоном. Про це у вівторок, 29 жовтня, повідомила прес-секретар представника України у Тристоронінй контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками чергового засідання ТКГ у Мінську.

 

"Українська сторона зазначила, що врегулювання політичного блоку питань можливе лише після повного вирішення безпекового блоку питань Мінських угод, разом з врегулюванням проблеми контролю за українсько-російським кордоном", - написала Оліфер.

 

Вона нагадала, що сьогодні Тристороння контактна група отримала інформацію щодо початку розведення сил та засобів на ділянці в районі Золотого. Відповідно до Рамкового рішення ТКГ від 2016 року, наступним кроком повинне стати розведення сил та засобів на ділянці в районі н.п. Петрівське за умови 7-денного дотримання режиму тиші.


"Поза межами цих ділянок безпекова ситуація лишається напруженою. Безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї території України вказано у мандаті місії, і ми вимагаємо забезпечення допуску патрулів СММ до всієї території ОРДЛО", - акцентувала Оліфер.

 

Прес-секретар Кучми також поінформувала, що в гуманітарній підгрупі ТКГ робота зосереджена на звільненні утримуваних осіб.

 

Крім того, Оліфер зазначила, що стабільне водопостачання мешканцям всього Донбасу стало провідною темою роботи підгрупи з соціально-економічних питань, у засіданні якої також взяли участь представники МКЧХ та Юнісеф. 

 

Як повідомлялося, у Мінську 29 жовтня відбулась зустріч робочих підгруп Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

схожі новини