Новини 2019-10-29 18:07

Рада ухвалила закон про посилення охорони державного кордону

Відповідне рішення підтримали 288 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Верховна Рада у вівторок, 29 жовтня, ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону" (№0905). Відповідне рішення підтримали 288 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

 

Як зазначається, закон розроблено з метою створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед із Російською Федерацією.

 

Законом визначається, що у межах прикордонної смуги з метою забезпечення національної безпеки і оборони, дотримання режиму державного кордону військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій надаються в постійне користування земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми.

 

Пропонується встановити, що закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.

 

Документом Кабінету міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим законом доручається затвердити державну цільову програму облаштування держкордону щодо будівництва інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій ДПСУ, передбачивши в державному бюджеті необхідні видатки для реалізації зазначеної програми.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський виступив за розміщення миротворців на кордоні з Росією.