Новини 2019-10-30 09:55

Британський парламент проголосував за дострокові вибори 12 грудня

«За» висловились 438 депутатів.

Парламент Великої Британії підтримав пропозицію прем’єр-міністра Бориса Джонсона провести дострокові вибори 12 грудня. Про це у вівторок, 29 жовтня, повідомило ВВС.

 

Зазначається, що з перевагою 438 голосів проти 20 Палата громад ухвалила законодавство, що проклало шлях до перших грудневих виборів з 1923 року.

 

Законопроект ще має бути затверджений Палатою лордів, але він може стати законом до кінця тижня. Якщо це станеться, розпочнеться п'ятитижнева передвиборча кампанія.

 

Джонсон заявив, що громадськість повинна мати «вибір» щодо майбутнього Brexit і країни.

 

Нагадаємо, 17 жовтня 2019 року на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 

 

25 жовтня прем'єр оголосив, що планує провести вибори 12 грудня. 

 

28 жовтня лідери країн ЄС погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня. Втім, Велика Британія може вийти з ЄС і раніше, якщо за це проголосує парламент. Того ж дня і Джонсон формально погодився на запропоноване ЄС відтермінування дати виходу країни з блоку до 31 січня 2020 року (Джонсон неодноразово заявляв, що Британія покине ЄС 31 жовтня – з угодою з ЄС, або без неї - Ред.).

 

Також, 28 жовтня Палата громад відкинула пропозицію Джонсона провести дострокові вибори 12 грудня.