Новини 2019-10-30 13:25

У Нафтогазі заявили, що Україна стабільно пройде зиму і без російського газу

Країна на сьогодні накопичила 21,7 мільярда кубічних метрів блакитного палива.

Перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома заявив, що Україна стійко пройде опалювальний сезон навіть без транзиту газу з Росії та при обмеженні імпорту газу з європейських країн. Про це він сказав на брифінгу з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, передає УНІАН

 

"Незалежно від погодних умов, незалежно від сценарію, який може розвиватися з транзитом природного газу, групою "Нафтогаз" за участю оператора газотранспортної системи та "Укртрансгазу" неодноразово проводилися навчання, на яких моделювалися різні сценарії як погодних умов, так і різні сценарії споживання. Також ми моделювали та відсутність транзиту, і обмеження імпорту природного газу з європейських країн. Будь-який сценарій підтверджує, що ми стійко проходимо опалювальний сезон", - сказав він.

 

За його словами, Україна на сьогодні накопичила 21,7 мільярда кубічних метрів газу у своїх підземних сховищах, тоді як минулого року цей показник становив 17 мільярдів кубометрів.

 

Нагадаємо, 28 жовтня пройшов четвертий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через територію України. 

 

Після переговорів віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович висловив розчарування четвертим раундом "газових" консультацій.

 

Згодом у "Нафтогазі" заявили, що російська сторона досі не надала офіційних пропозицій про врегулювання відкритих питань.