Новини 2019-10-30 14:49

Угорщина ветувала заяву послів НАТО щодо України

Країна нібито не готова жертвувати інтересами угорців, що мешкають на Заході України.

Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України. Про це повідомило Daily News Hungary, цитуючи заяву угорського міністра закордонних справ Петера Сійярто під час Євразійського форуму в Будапешті в середу, 30 жовтня.

 

Заява мала бути ухвалена Північноатлантичною радою, що зараз перебуває з візитом в Україні.

 

За словами Сійярто, Угорщина запропонувала кілька змін до заяви. У них зазначалося, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. Кілька пропозицій, як сказав Сійярто, базувалися на принципах Ради Європи та ООН.

 

Пропозиції було відкинуто, відтак в Угорщини «не було іншого вибору, окрім накладання вето на декларацію».

 

Сійярто сказав, що Угорщина «не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на Заході України заради геополітичних інтересів». Також Сійярто заявив, що позбавлення прав меншин однієї з країн-учасниць НАТО заслуговує згадки в такому документі». Також, документ повинен містити «пункт про відновлення цих прав».

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання екс-президентом Петром Порошенком закону «Про освіту», а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту. 16 липня він повідомив, що Будапешт має «серйозний конфлікт» з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу.

 

19 вересня 2018 року ЗМІ повідомили, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. Процедура супроводжується келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями - не повідомляти про отримання документів українській владі. Унаслідок цього Україна оголосила угорського консула Дьорда Ваша в Береговому персоною нон-грата. Ваш брав участь у церемонії видачі угорського паспорта в консульстві в Береговому. Своєю чергою Угорщина вислала українського дипломата в Будапешті Дмитра Керечанина.

 

Також, у 2018 році Сійярто заявляв, що Будапешт продовжить блокувати проведення Комісії Україна-НАТО у рамках своєї політики щодо захисту інтересів угорської громади на українській території.

 

Крім того, у 2019 році, після ухвалення нового закону про мову Міністерство закордонних справ Угорщини заявило, що закон нібито суперечить міжнародним зобов'язанням та порушує права національних громад, позбавляючи їх існуючих прав на використання мови.

схожі новини