Новини 2019-10-31 12:40

Богдан підтвердив, що Хорошковський консультує чинну владу

Екс-чиновник часів Януковича надає рекомендації щодо роботи митниці.

Екс-високопосадовець часів президентства Віктора Януковича Валерій Хорошковський «на безоплатній основі» консультує чинну владу щодо роботи митниці. Про це у четвер, 31 жовтня, розповів голова Офісу президента Андрій Богдан в інтерв’ю виданню «Українська правда».

 

«Так, він (Хорошковський — Ред.) нас консультує. Але реальним керівником митниці є Максим Нефьодов», - повідомив Богдан, зауваживши, що зараз Нефьодову «не дуже вдається або дуже не вдається» реалізувати свої ідеї.

 

Відповідаючи на запитання, чи в такому разі Хорошковський  – «тіньовий керівник митниці», Богдан сказав: «Ні, він абсолютно не може бути керівником». Він додав, що призначення Хорошковського на посаду є неможливим.

 

«Коли ми прийшли до питання митниці, контрабанди і доходів бюджету, ми зустрічалися з багатьма експертами, спеціалістами, митниками, економістами. І всі сказали, що коли Валерій Іванович був головою митниці, то доходи за 2 роки зросли в 4 рази. І всі – і його недруги, і друзі його, і різні політичні табори – рекомендували нам прислухатися», - розповів Богдан, додавши, що в Хорошковського «абсолютно чисті помисли і абсолютно правильні дії, і абсолютно він професійна людина».

 

Богдан також зазначив, що Хорошковський «вивчає, де критичні точки, як це змінити, як виправити» процеси на митниці й дає «якісь рекомендації».

 

Нагадаємо, Валерій Хорошковський – колишній голова Державної митної служби України за президента Віктора Ющенка, екс-голова Служби безпеки України часів президентства Віктора Януковича, міністр фінансів та екс-перший віце-прем’єр в уряді Миколи Азарова. Сім років тому він виїхав з України. За даними ЗМІ, проживав у Монако. Його виїзду за кордон передував конфлікт із Азаровим. У грудні 2012 року Хорошковський, перебуваючи на посаді першого віце-прем’єра, написав заяву про звільнення, обґрунтувавши своє рішення «незгодою з повторним призначенням Азарова на посаду прем’єра».

 

У 2014 році Хорошковський балотувався другим номером за списком «Сильної України» Сергія Тігіпка до Верховної Ради. Однак, «Сильна Україна» не набрала необхідної кількості голосів.

 

На початку жовтня 2019 року журналісти програми «Схеми» з’ясували, що після перемоги на президентських виборах Володимира Зеленського Хорошковський повернувся в Україну та відвідував Офіс президента.

 

Хорошковський підтвердив, що мав зустрічі із Зеленським, але заявив, що про мету зустрічі буде відомо пізніше.

 

Під час прес-марафону 10 жовтня президент Володимир Зеленський також підтвердив, що зустрічався на Банковій з Валерієм Хорошковським. Зустріч, за словами Зеленського, була особиста, однак він не уточнив, з приводу чого вона відбувалась. Він додав, що Хорошковський «не є моїм радником, не впливає на мою команду».