Новини 2019-10-31 13:17

Депутату Дубневичу вручили підозру

Справа стосується розкрадань на Укрзалізниці.

У четвер, 31 жовтня, у Верховній Раді народному депутату Ярославу Дубневичу вручили підозру. Про це він заявив журналістам у парламенті.

 

«Сьогодні мені вручили підозру», - сказав він, додавши, що підозру вручили об 11:48 у Верховній раді.

 

«Як вони могли в залі? За залом», - зазначив Дубневич.

 

Інформація про повідомлення про підозру підтверджується на сайті Генпрокуратури. Як зазначається, мова йде про ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

 

Нагадаємо, нардеп 7, 8 та 9 скликання Дубневич причетний до схеми розкрадань понад 93 млн грн у ПАТ «Укрзалізниця». Справа пов’язана із закупівлею стрілочної продукції за завищеними цінами через «Корпорацію КРТ», власником якої є брати Дубневичі.

 

Дубневич заволодів коштами Філії  «Центр забезпечення виробництва» УЗ за допомогою контрольованих юросіб через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу Філії. Таким чином Укрзалізниці було завдано  93 млн грн збитків.

 

21 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту «Бориспіль» затримали помічника Дубневича і екс-першого заступника голови Філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка за підозрою у розкраданні коштів.

 

23 вересня УЗ передала до Служби безпеки докази того, що компанії, пов’язані з Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 млн грн. Компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці анкери, які нібито виготовляли самі. Водночас насправді їх імпортували з Білорусі. При цьому, після ввезення в Україну вартість анкерів завищували майже вдвічі.

 

17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича.

 

31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича. Також депутати проголосували за затримання (241 парламентарій) і арешт Дубневича (229 нардепів «за»). Дубневич у своєму виступі заявив, що у поданні відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура. Він вважає, що подання внесено з метою політичного популізму.

схожі новини