Новини 2019-10-31 14:31

Клімкін: Путін переносить «нормандський формат», щоб пресувати Україну своїми вимогами

Президент РФ вичікує й водночас піднімає ставки. Причому не тільки по Донбасу.

Президент Росії Владімір Путін переносить «нормандський формат», щоб пресувати Україну своїми вимогами, які він узяв зі своєї логіки. Про це в інтерв’ю Тижню розповів колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

 

За його словами, оскільки формула Штайнмайєра, яка вистрибує з контексту, не має жодного сенсу. Вона ні позитивна, ні негативна, вона реально пасує тільки для російських планів зробити окупований Донбас основою федералізації. Так само і з розведенням: проблема не в ньому, але в тому, коли, за яких умов, як унеможливити подальшу військову та диверсійну активність і, головне, для чого. Звичайно, Путін чекає, відтягуючи саміт, хто і як виконуватиме частину домовленостей з американського боку. Є також нюанси стосовно Європи. Тому він вичікує й водночас піднімає ставки. Причому не тільки по Донбасу. По газу також, це частина загального тиску.

 

Водночас він наголосив, що Київ на формулу Штайнмайєра ще не пристав.

 

«Ми на неї ще не пристали! Знову ж таки без плану та гарантій його виконання це нічого. Як кажуть, нічого не погоджено, поки все не погоджено», – сказав він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»