Новини 2019-10-31 17:58

Кулеба озвучив п’ять напрямків подальшої співпраці з НАТО

Віце-прем’єр-міністр також додав, що українське керівництво запевнило партнерів з Альянсу щодо незмінності євроатлантичного курсу України.

Україна планує зосередити взаємодію з Північноатлантичним Альянсом на п’яти стратегічних напрямках. Про це у четвер, 31 жовтня,  заявив віце-прем’єр-міністр Дмитро Кулеба на спільному із заступником генсекретаря НАТО Беттіною Каденбах брифінгу.

 

 

За словами урядовця, першим напрямком співпраці є реформа сектору оборони та безпеки. Так, за цим напрямом увага приділятиметься зміцненню Військово-морських сил України, Сил спеціальних операцій, логістики, кіберзахисту та військової поліції.

 

Другим напрямком Кулеба назвав розвиток демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони, а третім - професійну освіту та фаховий розвиток військових і цивільного персоналу.

 


Віце-прем’єр зауважив, що четвертим напрямком роботи з НАТО буде розвиток національної стійкості як системи заходів, які дозволяють органам держави ефективно зупиняти і протидіяти сучасним викликам та загрозам, зокрема, гібридним

 

П’ятим напрямком, за словами урядовця, є безпека людини.

 

"Ми хочемо зробити співробітництво з НАТО максимально людиноцентричним, тому що зрештою ми робимо євроатлантичну інтеграцію для того, щоб кожен український громадянин почувався захищеним", - пояснив Кулеба.


Він також додав, що у рамках візиту Північноатлантичної ради в Україну на різних рівнях українське керівництво запевнило партнерів з Альянсу щодо незмінності євроатлантичного курсу України.

 

Як повідомлялося, на запрошення української влади Північноатлантична рада прибула з візитом до України 30 жовтня. Візит розпочався в Одесі. У четвер генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та посли країн-членів Альянсу перебувають у Києві.

схожі новини