Новини 2019-10-31 16:49

Угорщина зняла вето з заяви комісії Україна-НАТО

Угорські пропозиції в останній момент були враховані.

Будапешт зняв вето з заяви комісії Україна-НАТО. Про це у четвер, 31 жовтня, розповів міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто державному агентству MTI, цитоване угорським МЗС.

 

Рішення пов’язане з тим, що «в останню хвилину, вже після офіційного дедлайну» угорські пропозиції до документа було враховано.

 

«Країни-члени Альянсу схвалили угорські пропозиції щодо спільної заяви НАТО відносно України в останній момент - вже після того, як сплив офіційний дедлайн. Це означає, що наша підтримка угорців на Закарпатті досягла свого результату», - сказав Сійярто.

 

Зокрема, в опублікованій 31 жовтня заяві комісії Україна-НАТО йдеться про те, що союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо ухваленого 2017 року закону «Про освіту» і що Україна зобов’язана це зробити.

 

Також зазначено, що «успіх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, буде мати вирішальне значення для створення основи для процвітаючої і мирної України, міцно вбудованої серед європейських демократій, прихильних загальним цінностям, повазі до прав людини, меншин і верховенства права».

 

Нагадаємо, відносини Україна-Угорщина ускладнилися після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту», якими було розширено використання державної мови в шкільному навчанні. У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС, а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

30 жовтня 2019 року стало відомо, Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України, оскільки пропозиції Будапешта були відхилені. У них зазначалося, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. Кілька пропозицій, як сказав Сійярто, базувалися на принципах Ради Європи та ООН. Сійярто додав, що Угорщина «не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на Заході України заради геополітичних інтересів».

 

31 жовтня президент Володимир Зеленський під час спільного з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбрегом брифінгу заявив, що Україна вже виконала шість із семи рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону про освіту у питанні захисту національних меншин.

схожі новини