Новини 09:50

Вашингтон ввів нові санкції проти Тегерана

Мова йде про обмеження щодо будівельного сектору та низки матеріалів для ядерної і ракетної програм.

США посилили санкції проти Ірану. Про це повідомив американський Держдепартамент у четвер, 31 жовтня.

 

Мова йде про обмеження щодо будівельного сектору та низки матеріалів для ядерної і ракетної програм. Зокрема, державний секретар Майк Помпео визначив, що будівельний сектор Ірану безпосередньо чи опосередковано контролюється Корпусом вартових Ісламської революції (IRGC), який у США є терористичною організацією з квітня 2019-го. Також у санкційний список потрапили чотири види матеріалів, які використовуються для ядерної і ракетної програм Тегерана.

 

За допомогою цих рішень США матимуть додаткові повноваження, які не дозволять Ірану придбати стратегічні матеріали для IRGC, її будівельного сектору та програм розповсюдження.

 

Нагадаємо,відносини Тегеран-Вашингтон загострилися з травня 2018 року. Тоді США в односторонньому порядку оголосили про вихід з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД). Угода мала гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх санкцій.

 

Однак, США відновили жорсткі санкції проти Ірану, зокрема повне ембарго на експорт іранської нафти. У відповідь Тегеран почав відмовлятися від зобов’язань.

 

Президент Ірану Хасан Рухані навідріз відмовився від переговорів з Вашингтоном, поки США не скасують санкцій.

 

Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран стоїть за нападами на нафтові заводи в Саудівській Аравії (14 вересня 2019 року сталася масштабна пожежа на одному з найбільших у світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco через атаку безпілотників з вибухівкою).

 

18 вересня Трамп дав вказівку Міністерству фінансів країни значно посилити санкції проти Ірану.

 

20 вересня Помпео повідомив, що США формуватимуть коаліцію, щоб стримувати загрози з боку Ірану після атаки на Саудівську Аравію.

 

Того ж дня США наклали санкції на Центральний банк Ірану.

 

24 вересня під час Генасамблеї ООН Трамп заявив про посилення санкцій проти Ірану, якщо він продовжить провокації на Близькому Сході.

схожі новини