Новини 2019-11-01 16:52

Поїздка прокремлівських "кримських татар" до Праги. МЗС України викликало чеського посла

Дипломат запевнив, що позиція його держави стосовно анексії Криму залишається незмінною.

Міністерство закордонних справ України викликало чеського посла у зв'язку з запрошенням на офіційний захід від МЗС Чехії активістів прокремлівської організації кримських татар "Кирим біргілі". Про це повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко, передає УНІАН

 

"31 жовтня до МЗС України було запрошено посла Чеської Республіки в Україні пана Радека Матулу. Чеському дипломату було висловлено рішучий протест у зв’язку з відвіданням 30 жовтня керівником псевдотатарської проросійської громадської організації "Кирим бірлігі" прийняття з нагоди національного свята Чеської Республіки та подальших публікацій даної організації на власному сайті та в мережі Facebook", - заявила Зеленко.

 

За її словами, "посол Чехії в Україні наголосив, що згадана інформація є фейковою та не відповідає дійсності".

 

Також, сказала Зеленко, чеський дипломат підкреслив, що "представники "Кирим біргілі" не були запрошені на офіційну частину прийняття та не мали жодного контакту з президентом Чеської Республіки".

 

Утім, в мережі оприлюднили спільне фото активісток та президента. 

 

За словами Зеленко, посол запевнив українську сторону, що позиція Чехії стосовно анексії Криму та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України залишається незмінною.

 

Раніше чеське ЗМІ Deník N оприлюднило інформацію, що президент Чехії нібито визнав півострів російським на зустрічі з прокремлівськими активістами. 

 

Після зустрічі активісти написали у Facebook про таку заяву Земана.

 

Тоді у листуванні з журналістами спікер глави держави не заперечив його слів, а сказав, що кожен має право на свою думку. 

 

Згодом у президента заперечили ці слова. 

 

схожі новини