Новини 2019-11-02 19:41

«Завелика застава» - Дубневич прокоментував рішення суду

За словами адвоката Станіслава Пелюка, це перший випадок на його пам'яті, коли суд обрав заставу більше, ніж просили.

У суботу, 2 листопада, народний депутат Ярослав Дубневич прокоментував рішення Вищого антикорупційного суду щодо запобіжного заходу у вигляді 100 млн грн застави. Про це передає Нromadske.

 

«Здивувало (рішення суду - Ред.), бо рішення судді навіть більше, ніж те, що прокурори просили. Я не знаю, як зможу знайти 100 мільйонів. Незадоволений, тому що завелика застава. Якщо я не знайду коштів, то доведеться сидіти в СІЗО», - сказав Дубневич, додавши, що подаватиме апеляцію.

 

Нагадаємо, сторона обвинувачення вимагала обрати Дубневичу запобіжний захід у вигляді 60 днів арешту з альтернативою 93 млн грн застави. Прокурори стверджували, що на волі нардеп може переховуватися від слідства або впливати на свідків.

 

За словами адвоката Станіслава Пелюка, це перший випадок на його пам'яті, коли суд обрав заставу більше, ніж просили.

 

Як відомо, нардеп 7, 8 та 9 скликання Дубневич причетний до схеми розкрадань понад 93 млн грн у ПАТ «Укрзалізниця». Справа пов’язана із закупівлею стрілочної продукції за завищеними цінами через «Корпорацію КРТ», власником якої є сам Дубневич та його брат Богдан.

 

Дубневич заволодів коштами Філії  «Центр забезпечення виробництва» УЗ за допомогою контрольованих юросіб через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу Філії. Таким чином Укрзалізниці було завдано  93 млн грн збитків.

 

21 лютого 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро в аеропорту «Бориспіль» затримали помічника Дубневича і екс-першого заступника голови Філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка за підозрою у розкраданні коштів.

 

23 вересня УЗ передала до Служби безпеки докази того, що компанії, пов’язані з Дубневичами, завдали УЗ збитків на більш ніж 60 млн грн. Компанії Дубневичів у 2018-2019 роках постачали Укрзалізниці анкери, які нібито виготовляли самі. Водночас насправді їх імпортували з Білорусі. При цьому, після ввезення в Україну вартість анкерів завищували майже вдвічі.

 

17 жовтня генпрокурор Руслан Рябошапка направив у парламент подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Ярослава Дубневича.

 

31 жовтня Верховна Рада зняла депутатську недоторканність з Дубневича. Також депутати проголосували за затримання (241 парламентарій) і арешт Дубневича (229 нардепів «за»). Дубневич у своєму виступі заявив, що у поданні відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура. Він вважає, що подання внесено з метою політичного популізму.