Новини 2019-11-03 18:11

Джонсон виключив можливість нового референдуму про незалежність Шотландії

Прем’єр-міністр Великої Британії та лідер Консервативної партії підкреслив, що шотландське питання було остаточно й безповоротно закрито на історичному референдумі 2014 року.

Глава британського уряду Борис Джонсон заявив, що не допустить нового референдуму про незалежність Шотландії в період свого прем’єрства. Про це повідомляє BBC.

 

«Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон наголосив, що його уряд не дозволить проведення другого голосування на референдумі про незалежність Шотландії», - йдеться у повідомленні.

 

Глава британського уряду та лідер Консервативної партії підкреслив, що шотландське питання було остаточно й безповоротно закрито на історичному референдумі 2014 року.

 

Зі свого боку глава уряду Шотландії Нікола Стерджен назвала таку позицію британської влади «неприйнятною». Стерджен уже заявила, що вимагатиме в уряду дозволу на проведення нового референдуму в перші дні після парламентських виборів, які пройдуть 12 грудня.

 

Нагадаємо, 29 жовтня Євросоюз офіційно затвердив відтермінування Brexit. Раніше прем'єр-міністр Великої Британії погодився на пропозицію Євросоюзу відкласти Brexit до 31 січня. 

 

Як повідомлялося, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 

 

28 жовтня лідери Євросоюзу погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня 2020 року.

схожі новини