Новини 2019-11-03 19:33

ОБСЄ підтвердила завершення розведення сил біля Золотого

Далі має відбутися демонтаж позицій і розмінування.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні отримала від терористів «ЛНР» та Міністерства закордонних справ України повідомлення про завершення відведення сил і засобів на ділянці розведення в районі Золотого. Про це йдеться в оперативному звіті СММ ОБСЄ

 

«1 листопада СММ отримала листа від збройних формувань із непідконтрольних урядові районів Луганської області з повідомленням про те, що вони завершили відведення сил і засобів із погодженої ділянки розведення в районі Золотого. 2 листопада Місія отримала дві вербальні ноти від Міністерства закордонних справ України з повідомленням про те, що Збройні сили України завершили відведення сил і засобів із погодженої ділянки розведення в районі Золотого», - йдеться в повідомленні.

 

В ОБСЄ нагадали, що Місія зафіксувала початок процесу розведення сил і засобів на ділянці розведення у районі Золотого невдовзі після 12:00 (за східноєвропейським часом) 29 жовтня, коли військовослужбовці Збройних сил України і члени збройних формувань разом зі своєю зброєю почали залишати свої позиції та виходити за межі ділянки розведення.

 

Команди СММ були присутні впродовж усього процесу розведення в наступні дні (для ознайомлення з детальнішою інформацією див. Щоденні звіти СММ від 29 жовтня, 30 жовтня, 31 жовтня та 1 листопада 2019 року).

 

Також, за повідомленням, у вербальних нотах Міністерства закордонних справ України та в листі від збройних формувань також викладено повідомлення про готовність розпочати демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення з ділянки розведення, разом із вихідною інформацією та географічними координатами згаданих фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення.

 

Ці повідомлення були надіслані СММ згідно з план-графіком, який узгоджений Тристоронньою контактною групою 1 жовтня 2019 року та  регламентує заходи з відведення сил і засобів, демонтажу фортифікаційних споруд і розмінування на ділянках розведення.

 

Крім того, у вербальних нотах та листі також зазначено, що демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення почнеться згідно з узгодженим план-графіком.

 

Зауважується, що Місія продовжує активний моніторинг і повідомлятиме про перебіг ситуації.

 

Нагадаємо, 1 листопада міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що розведення сил і засобів у районі Золотого в Луганській області майже завершене. 

 

Як повідомлялося, 29 жовтня о 12.00 у районі Золотого-4 почався процес розведення сил з обох сторін (дзеркальний).

 

Водночас волонтерська міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm заявила, що початок відведення українських військ від лінії розмежування на Донбасі відбувається всупереч всім раніше задекларованим умовам ( семи днів «тиші») та супроводжується дезінформаційними заявами з боку міністра закордонних справ Вадима Пристайка та прес-центру операції Об’єднаних сил. Крім того, українська сторона СЦКК заявила, що напередодні початку розведення військ, 28 жовтня, бойовики обстріляли Золоте-4 зі стрілецької зброї.

 

Зазначимо, що дата початку розведення сил і засобів у Петрівському невідома. 31 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що, за умови відсутності обстрілів, розведення військ у Петрівському має розпочатися 4 листопада. Однак, оскільки 30 жовтня на тій ділянці відбулися обстріли бойовиків, дата розведення буде переглянута, адже розведення можливе лише після семи днів збереження «тиші».

схожі новини