Новини 2019-11-04 18:35

«Рух опору капітуляції» показав свій план мирного врегулювання

Мова йде про Українську доктрину безпеки та миру.

У понеділок, 4 листопада, «Рух опору капітуляції» презентував Українську доктрину безпеки та миру - свій план встановлення справедливого миру.  Про це йдеться на сайті організації.

 

Зазначається, що «на будь-яких переговорах з мирного врегулювання в якому б форматі, на якому б рівні і відповідно до якої б формули вони не відбувалися, Україна має пропонувати і обстоювати такий поетапний план встановлення справедливого миру:

  1. Негайне звільнення російською стороною всіх українських заручників з числа цивільного населення і швидкий обмін військовополоненими за принципом «всіх на всіх».
  2. Повне і безперешкодне відведення всіх Збройних Сил РФ, включно з усіма видами важких озброєнь, військової техніки та штатних матеріально-технічних ресурсів, за лінію українсько-російського державного кордону під контролем незалежних миротворчих сил протягом 90 днів після офіційно зафіксованої дати завершення повного розведення Збройних Сил України та Збройних Сил Росії. Відведення всіх Збройних Сил Росії за межі державного україно-російського кордону в Донецькій та Луганській областях має супроводжуватися демонтажем всіх російських окупаційних структур, тобто структур самопроголошених «ДНР» та «ЛНР». Графіки режиму відведення Збройних Сил Росії узгоджуються між представниками України та Росії за посередництва представників незалежних миротворчих сил. Завершення повного відведення Збройних сил РФ з території Донецької та Луганської областей має бути зафіксоване у спеціальному Протоколі, підписаному представниками України, РФ та незалежних миротворчих сил.
  3. Негайне розгортання прикордонних військ України вздовж зазначеної лінії україно-російського кордону через три дні після повного виведення Збройних Сил РФ та безперешкодне облаштування українською стороною свого державного кордону, включно з встановленням прикордонних знаків і пунктів пропуску, запровадженням заборонених зон і спорудженням оборонних об'єктів тощо.
  4. Розміщення вздовж зазначеної лінії українсько-російського державного кордону спостережних пунктів незалежних миротворчих сил відповідно до угоди, укладеної представниками України та представниками миротворчих сил.
  5. Ухвалення до проведення вільних виборів на деокупованих територіях спеціального закону України про звільнення від кримінального та адміністративного переслідування та покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей, за винятком осіб, підозрюваних у вчиненні воєнних злочинів та злочинів проти людяності.
  6. Проведення вільних виборів на деокупованих територіях Донецької та Луганської областей у терміни, визначені законами України та постановами Верховної Ради України, відповідно до стандартів ОБСЄ (Копенгагенський документ 1990 року) та під контролем незалежних міжнародних спостерігачів.
  7. Запровадження в деокупованих районах Донецької та Луганської областей місцевого самоврядування в рамках загальної реформи децентралізації влади відповідно до законодавства України після підтвердження легітимності проведених там виборів та їх відповідності стандартам ОБСЄ у підсумковій доповіді Місії БДІПЛ ОБСЄ.
  8. Одночасно з деокупацією окремих районів Донецької і Луганської областей відбувається виведення всіх Збройних Сил РФ з території анексованого Кримського півострова і мирне відновлення діяльності українських владних структур у деокупованому Криму відповідно до графіка, узгодженого за посередництвом підписантів Будапештського меморандуму.
  9. Започаткування переговорів щодо компенсації збитків, яких Україна зазнала внаслідок шкоди, спричиненої їй збройною агресією РФ та щодо покарання осіб, винних у вчинені злочинів і злочинів проти людяності.
  10. До моменту врегулювання ситуації між Росією та Україною, згідно з міжнародним правом та українським законодавством, повна відповідальність за забезпечення життєдіяльності на окупованих територіях України лягає на Росію як державу, що здійснює там загальний контроль».

 

Нагадаємо, 6 жовтня одночасно в 30 містах України відбулося віче «Ні – капітуляції!».

схожі новини