Новини 2019-11-05 15:28

Начальника розвідувального центру Росії звільнили за провали – СБУ

Під час обміну «35 на 35» Україна передала чотирьох викритих агентів.

Служба безпеки викрила низку агентів, які працювали на 316 розвідувальний центр Головного розвідувального управління Генштабу ЗС РФ. За провали в оперативно-службовій діяльності його начальника, капітана 1 рангу Петра Каменщикова, було звільнено. Про це повідомляється на сайті СБУ у вівторок, 5 листопада.

 

 

316 Центр дислокується у Новоросійську Краснодарського краю. Його співробітники брали безпосередню участь в анексії Криму та спеціалізуються на розвідувально-підривній діяльності проти України, зокрема – забезпечують розвідувальною інформацією окупаційні російські підрозділи на сході України.

 

Каменщиков очолював розвідувальний підрозділ з 2012 року та організував системну роботу з вербування українців.

 

Зазначається, що під час останнього обміну за схемою «35 на 35» 7 вересня 2019 року до РФ передали чотирьох викритих контррозвідкою та засуджених за держзраду агентів 316 РЦ ГУ ГШ ЗС РФ:

 

Радіонова Антоніна Петрівна, 06.09.1969 р.н., громадянка України, військовослужбовець Національної гвардії України, затримана контррозвідкою восени 2017 року, засуджена за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ до 4 років позбавлення волі.

 

 

Кореновський Дмитро Євстафійович, 18.03.1972 р.н., громадянин України, затриманий СБУ у червні 2018 року, перебував під слідством за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ.

 

 

Федоров Віктор Андрійович, 18.07.1969 р.н., громадянин України, затриманий СБУ у червні 2018 року, перебував під слідством за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ.

 

 

Ломако Юрій Миколайович, 1961 р.н., громадянин України, колишній військовослужбовець ЗСУ, затриманий СБУ у грудні 2018 року, засуджений за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) ККУ до 5 років позбавлення волі.

 

 

 

«Вирішується питання щодо притягнення Каменщикова та інших співробітників центру, безпосередньо задіяних у розвідувально-підривній діяльності проти України, до кримінальної відповідальності за ст. 114 (шпигунство) ККУ», - ідеться в повідомленні.

 

Крім того, одному із кураторів українського напрямку 316 РЦ ГУ ГШ ЗС РФ  капітану 3 рангу Олексію Аненку СБУ вже направила пакет документів із підозрою про вчинення цього злочину. Отримання ним підозри підтверджено міжнародним поштовим сервісом.

 

Нагадаємо, у серпні СБУ викрила на Львівщині російського шпигуна. Чоловік був завербований спецслужбами РФ у 2014 році. Зібрані дані він передавав російському розвіднику, який «працював» під дипломатичним прикриттям генконсульства РФ у Львові. 

 

У жовтні спецслужби затримали у Черкаській області агента російської ФСБ під час отримання таємних матеріалів оборонної сфери України. Він був завербований кадровим офіцером ФСБ РФ на території країни-агресора.

 

Окрім того, у жовтні в різних країнах були викриті ймовірні російські шпигуни. Зокрема, у шпигунстві підозрюється екс-перший секретар російського посольства у болгарській Софії. Він уже покинув країну. Також, за підозрою у співпраці з російською розвідкою, в Польщі арештували працівника Агенції військового майна Пьотра С.