Новини 2019-11-06 16:36

Британію попросили подати кандидатів до Єврокомісії

У Джонсона заявили, що відповідь нададуть, коли "прийде час".

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн надіслала листа прем'єр-міністру Великої Британії Борісу Джонсону з проханням обрати кандидатів до Єврокомісії у зв'язку з перенесенням Brexit. Про це повідомляє журнал Politico.

 

Джонсон повинен подати список із ім'ям або іменами кандидатів. Він повинен включати принаймні одну жінку. 

 

Оскільки в Єврокомісії планують провести голосування до кінця листопада, Британію просять надати відповідь якнайшвидше.

 

У Джонсона заявили, що відповідь нададуть, коли "прийде час". 

 

Нагадаємо, 17 жовтня на брюссельському саміті лідери 27 країн Євросоюзу офіційно погодили нову угоду про Brexit з Великою Британією. Вона потребувала схвалення у європейському та британському парламентах. Єврорада очікувала початку роботи угоди з 1 листопада.

 

За планом, парламент Британії мав проголосувати за ратифікацію угоди 19 жовтня.

 

Проте, 19 жовтня Палата громад Великої Британії проголосувала за поправку, яка передбачає, що Brexit буде відтермінований навіть у тому випадку, якщо пізніше законодавці затвердять проект угоди про вихід з ЄС 31 жовтня. Поправка зобов'язує прем’єр-міністра Бориса Джонсона написати лист в Брюссель з проханням продовжити термін дії Brexit до 31 січня наступного року.

 

Тоді Джонсон надіслав лист з проханням відстрочити Brexit, але без свого підпису. Він також відправив другий, вже підписаний лист, в якому пояснив, чому відтермінування є помилкою. Член уряду Великої Британії, відповідальний за підготовку до Brexit Майкл Гоув заявив, що Британія покине Євросоюз 31 жовтня, незважаючи на лист уряду про відтермінування.

 

21 жовтня питання угоди вдруге винесуть на голосування. Однак, досі невідомо, чи дозволить спікер громади Джон Беркоу провести голосування.

 

22 жовтня Джонсон заявив, що якщо парламент не проголосує за графік розгляду законопроекту про Brexit, він відкличе законопроект і розпочне підготовку до загальних виборів. 

 

28 жовтня лідери Євросоюзу погодилися відтермінувати Brexit до 31 січня 2020 року.