Новини 08:01

Митний союз застосовує перші санкції до українських імпортерів

Затверджено список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу

Згідно з рішенням №648 від 19 травня, оприлюдненою вчора комісією Митного союзу, ці заходи стосуватимуться сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

"В основному ці заходи були введені в Росії. Тепер їх дія буде поширенана Білорусь і Казахстан. Єдине виключення - скловолокно, це білоруська ініціатива", - розповіло джерело в Мінекономрозвитку.

У міністерстві позицію з даного питання ще не сформували, однак запевняють, що до 7 червня жодних рішень прийнято не буде. Нагадаємо, 7 червня відбудеться зустріч прем'єр-міністрів України та Росії.

Виробники побоюються, що упідсумку український експорт фактично буде витіснений з цих ринків.

На думку директор економічних програм Центру Разумкова Василя Юрчишина, жорсткі заходи проти українського експорту є відповіддю на небажання Україні вступати в митний союз.

Нагадаємо, нещодавно президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україні належить зробити вибір між створенням зони вільної торгівлі в рамках її євроінтеграції та співпрацею з країнами СНД через Митний союз і єдиний економічний простір.

За даними "Держзовнішінформу", у 2010 році до країн Митного союзу було імпортовано труб, які підпадають під дію мита, на суму $640 млн.

Найбільшим в Україні виробником і експортером цих труб є трубно-колісна компанія "Інтерпайп". Найбільший виробник нержавіючих труб - холдинг Centravis, машинобудівного кріплення - Дружківський завод металевих виробів, а єдиний в Україні виробник поліамідних технічних ниток - "Чернігівське хімволокно".

схожі новини