Новини 2019-11-08 09:02

Ріхард Герцінґер: Успіх екстремістських антизахідних рухів є результатом дезінформаційного впливу

Без ідеологічної, фінансової та пропагандистської підтримки Кремля та його спецслужб деструктивні екстремістські сили не могли б поширитися з таким розмахом.

Успіх екстремістських антизахідних рухів — це не наслідок політичних і соціальних хиб ліберальних демократій, а результат систематичної ідеологічної індоктринації дезінформаційними апаратами. Про це в своїй авторській колонці для Тижня пише Ріхард Герцінґер, кореспондент розділу «Політика та суспільство» німецьких видань Die Welt та Welt am Sonntag.

 

За його словами, з часом це створило стійкі суспільні середовища, що існують у протилежній реальності, де більше не діють об’єктивні факти й раціональна аргументація. І ці середовища стають більшими. Демократичні еліти нарешті повинні зрозуміти, що цей виклик — частина масштабного нападу не лише на спадщину демократичних перетворень 1989–1990-го, а й на саме існування ліберальної демократії.

 

«Кремль і дезінформаційний апарат його спецслужб, звісно, не єдиний ініціатор цих процесів, але без його ідеологічної, фінансової та пропагандистської підтримки деструктивні екстремістські сили не могли б поширитися так швидко й із таким розмахом», — зауважив Герцінґер.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини